Zaproszenia ślubne, które zapadną w pamięć

Zaproszenia ślubne warto zamówić w drukarni
Zaproszenie ślubne to detal, który odgrywa bardzo dużą rolę w całej weselnej układance. Często to właśnie dzięki niemu goście dowiadują się o nadchodzącej uroczystości i mogą choć w niewielkim stopniu wyobrazić sobie klimat całej imprezy. Warto więc zadbać o to, by zaproszenia zapadły gościom w pamięć, wzbudziły w nich pozytywne uczucia i sprawiły, że nie będą oni mogli doczekać się dnia Waszego ślubu.

Podziel się:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Każdy sezon ślubny przynosi ze sobą zmianę wiodących trendów. Często ciężko jest się odnaleźć w tym, co właśnie w tym momencie jest najbardziej modne, a jeszcze trudniej dopasować aktualne hity do swojego stylu. Co zatem zrobić, by z tej batalii wyjść zwycięsko? Postawić na zawsze modną klasykę i zamówić spersonalizowane zaproszenia w drukarni stacjonarnej!

Zaproszenia ślubne – zawsze modna klasyka

Klasyczne wzory zaproszeń ślubnych bazują na sprawdzonej kolorystyce oraz subtelnych dodatkach. Chociaż ślub najczęściej kojarzy się z bielą, nie jest to jedyny kolor, na który stawia klasyka. Zaraz po nim znajdziemy delikatne odcienie beżowego, kremowego czy różu. Fanom klasyki w nowoczesnym wydaniu mogą przypaść do gustu bardziej odważne, chociaż wciąż niezwykle eleganckie i stonowane kolory, jak butelkowa zieleń, ciemne bordo czy czarne lub granatowe odcienie. Wybierając papier na zaproszenia, nie zapomnijcie także o jego gramaturze i strukturze. Grubszy kartonik z satynowym wykończeniem będzie wyglądaj bardzo szlachetnie i świetnie sprawdzi się podczas wesela w stylu glamour. Papier kredowy nada zaproszeniom z kolei mniej zobowiązującego charakteru. Jeżeli natomiast planujecie wesele rustykalne, na przykład w starej stodole czy agroturystyce, możecie postawić na papier ekologiczny, w naturalnym odcieniu.

Postaw na blask!

Kiedy macie już wybrany papier do zaproszeń to czas pomyśleć o uszlachetnieniach, ozdobnych detalach i ciekawych akcentach. Do dopełnienia klasycznej elegancji najlepiej sprawdzą się złocenia, wykonane metodą hot-stampingu — mogą to być delikatne zdobienia ma grafice, napisy albo inicjały. Zastosowanie tej techniki nada nie tylko blask zaproszeniu, ale również interesującą fakturę. Co ciekawe, pod pojęciem „złocenia” wcale nie musi kryć się tylko klasyczny złoty kolor i jego odcienie, ale również takie metaliczne barwy, jak czerwony, niebieski i fioletowy czy też warianty holo. Dzięki różnorodnej palecie barw można dobrać kolor zdobień nawiązujący do innych elementów uroczystości — ślubnych dodatków, wystroju sali czy ubrań Państwa Młodych, dzięki czemu całość będzie spójna i harmonijna.

Nie tylko zaproszenia…

Zaproszenie to czasem za mało, żeby przekazać gościom wszystkie istotne informacje. Może warto dorzucić również ilustrowaną mapę ze wskazówkami dojazdu i ważnymi punktami? Albo informację o menu weselnym lub preferowanych prezentach? Do przekazania dodatkowych komunikatów idealnie sprawdzą się wkładki, dołożone do koperty z zaproszeniem. Utrzymane w tym samym stylu będą nie tylko praktycznym, ale również spójnym dodatkiem.

Oprócz samych zaproszeń dobrze również zadbać o inne detale, które ozdobią uroczystość i będą ładną pamiątką dla gości. Warto pamiętać o winietkach z nazwiskami gości, dzięki którym bez problemu znajdą swoje miejsce w sali weselnej. Na winietkach, oprócz nazwisk, możemy również umieścić krótkie podziękowanie dla gości, które będzie dla nich nie tylko miłym gestem, ale również przyjemną pamiątką. Podziękowania można także przygotować w dłuższej formie — składanej kartki lub wydruku na pojedynczej stronie. Ciekawym dodatkiem jest także zawieszka na butelkę z alkoholem, która nadaje jej bardziej uroczystego charakteru.

A może personalizowana Księga Gości lub drobny upominek dla najbliżs? Specjalnie zaprojektowane opakowanie na słodycze w kształcie sukni ślubnej, marynarki, serca lub innego wzoru podyktowanego przez wyobraźnię idealnie się sprawdzi w tej roli. W ofercie naszej drukarni mamy również pudełka dostosowane do kontaktu z żywnością, dzięki którym obdarowanie gości kawałkiem tortu czy weselnych ciast będzie jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze.

Dla zachowania spójności stylu wszystkie dodatki warto dopasować do zaproszeń. Albo zaproszenia do któregoś z dodatków 😉 Ostateczny wygląd zależy wyłącznie od gustu, upodobań i wyobraźni Państwa Młodych. Podejmiemy się każdego, nawet najbardziej szalonego pomysłu, żeby za pomocą naszych produktów uczynić Wasz wielki dzień jeszcze bardziej wyjątkowym. Podzielcie się z nami swoją wizją, a my zrobimy resztę.

Zobacz więcej:

Po czym poznać dobrą drukarnię?

Wydawać się może, że w dobie internetu i powszechnej cyfryzacji, papierowe ulotki, katalogi czy wizytówki odchodzą do lamusa. Tymczasem właśnie dzisiaj mają one zdecydowanie większą moc i wartość, bo choć spotyka się je rzadziej to są dużo bardziej przemyślane niż jeszcze kilka lat temu. Aby jednak realna forma pudełka, ulotki, katalogu czy plakatu dorównywała projektowi graficznemu, musi być wykonana przez dobrą drukarnię. Po czym poznać, że taka właśnie ona jest?

Od czego zależy wycena w drukarni?

Zapytania ofertowe do każdej drukarni spływają zwykle w ilościach hurtowych. Kiedy jednak potencjalny klient otrzymuje kosztorys prac to często jest zaskoczony podaną kwotą. Tymczasem wycena w drukarni zależy od bardzo wielu elementów, o których w dużej mierze decyduje właśnie zamawiający. O jakich czynnikach mowa?