Kiedy wybrać drukarnię stacjonarną, a kiedy internetową?

maszyna w drukarni stacjonarnej
Stworzyłeś wyjątkowy projekt, z którego jesteś niezwykle dumny i teraz stajesz przed wyborem drukarni? A może chcesz wydrukować standardowe materiały dla firmy? Co będzie dla Ciebie lepsze, drukarnia stacjonarna czy internetowa? Ciężko samemu zdecydować się na jakieś rozwiązanie, kiedy nie zna się różnic i wynikających z nich korzyści. Dlatego właśnie przychodzimy z pomocą i wyjaśnimy, na co warto zwrócić uwagę, wybierając drukarnię do realizacji swojego projektu.

Podziel się:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Z tekstu dowiesz się:

  • czym charakteryzuje się drukarnia stacjonarna i internetowa
  • na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru drukarni
  • gdzie szukać porady specjalisty 

 

Czas realizacji

To jeden z ważniejszych czynników, który bierzesz pod uwagę podczas podejmowania decyzji. Jednak należy pamiętać, że nie zawsze szybkość realizacji zamówienia idzie w parze z jakością. Wiele drukarni internetowych reklamuje się, że jest w stanie nawet w ciągu kilkunastu godzin przygotować projekt, co często wiąże się z tym, że ostatecznie nie będzie on spełniał Twoich oczekiwań. Jeśli najbardziej zależy Ci na czasie, szczególnie kiedy Twoje zlecenie jest dość duże, to drukarnia online będzie dobrym wyborem. Natomiast warto pamiętać, że jeżeli projekt jest mały i unikatowy możesz od ręki wydrukować go w drukarni stacjonarnej i nie musisz martwić się, że nie wyrobisz się w terminie. 

Jakość druku

Kiedy stawiasz przede wszystkim na jakość to możesz być pewny, że drukarnia stacjonarna zdecydowanie sprawniej i dokładniej poradzi sobie z każdym wyzwaniem. Tutaj liczy się indywidualne podejście do każdego projektu. Niestandardowy kształt lub wymiary czy połączenie różnych rodzajów papierów wymagają odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Dodatkowo specjalne złocenia, tłoczenia, ręcznie wklejane przegródki, tasiemki oraz inne dodatki opierają się na precyzji i ręcznej robocie. Drukarnia stacjonarna przyjmie każde zlecenie nawet bardzo małe i zadba o to, byś był w pełni zadowolony z rezultatu. 

Cena usługi

Tutaj nie ulega wątpliwości, że im cena będzie niższa tym chętniej zdecydujesz się na drukarnię. Niestety tak jak w przypadku czasu realizacji będzie to skutkowało obniżeniem jakości usługi. Powszechna opinia głosząca, że drukarnie internetowe są dużo tańsze, wcale nie zawsze ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Często nie bierze się pod uwagę faktu, że poza samym projektem drukarnia stacjonarna zapewnia wsparcie i pomoc w odpowiednim przygotowaniu pliku, co nie zawsze jest taką prostą sprawą, szczególnie dla osób, które na co dzień nie zajmują się projektami graficznymi i nie mają wykształcenia w tym kierunku. 

Pomoc fachowców

O tym pisaliśmy już wyżej, ale warto powiedzieć jeszcze kilka słów. Nawet najlepszy program komputerowy nie zastąpi nam kontaktu z człowiekiem. Cenna porada profesjonalisty nie raz uratowała projekt przed porażką. Łatwa dostępność do darmowych projektów graficznych sprawia, że każdy może poczuć się jak zawodowy grafik i w kilka minut stworzyć materiały do druku. Problem pojawia się, kiedy plik zostaje wysłany lub przekazany do drukarni i okazuje się, że nie da się go dobrze wydrukować, ponieważ został przygotowany w innym formacie, nie ma spadów, co skutkuje brzydkim przycięciem lub wybrane kolory nie odpowiadają wizji twórcy. Tutaj z pomocą przychodzą fachowcy, którzy szybko wyłapią błędy i pomogą skorygować zlecenie.

Dodatkowo często zdarza się, że nie masz pomysłu, jaki wybrać rodzaj papieru, czy zdecydować się na coś prostego, a może jakieś dodatkowe uszlachetnienie. Drukarnia stacjonarna, taka jak nasza pozwala na wykonanie testu, który pozwoli i ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji. Wybór odpowiedniego tworzywa jest niezwykle ważny i to w dużej mierze od niego zależy, jak będzie prezentować się później ulotka, metka, notes lub kartka. Drukarnia internetowa nie da Ci możliwości oglądnięcia różnego rodzaju papieru i poczucia jego faktury.

Zakres usług

Drukarnia to miejsce, gdzie możesz wydrukować dosłownie wszystko. Warto jednak zwrócić uwagę, w czym dane miejsce się specjalizuje, żeby Twoje zlecenie zostało wykonane jak najlepiej. W naszej firmie stawiamy przede wszystkim na projekty wymagające precyzji i nieszablonowego myślenia, jak pudełka na produkty, pakiety materiałów dla hoteli czy restauracji, a także druki personalizowane.  Śmiało możesz jednak powierzyć nam również wielkoformatowe plakaty, wizytówki, torby papierowe, naklejki, katalogi itp.

Zobacz więcej:

Pudełka zbiorcze i ich ukryty potencjał marketingowy

Kiedy prowadzisz firmę produkcyjną lub jesteś dystrybutorem określonych produktów, to zwykle dużą wagę poświęcasz brandingowi. Dopracowane katalogi, starannie zaprojektowane wizytówki, metki i ulotki, a także pudełka to dla Ciebie codzienność. W większości firm jest jednak taki element, który nie zawsze dorównuje jakością i wyglądem reszcie materiałów papierowych. Mowa o opakowaniach zbiorczych na większe partie produktów.

Ekologiczne gadzety z drukarni

Ekologiczne gadżety firmowe – krótki przegląd

Troska o środowisko naturalne i proekologczne nastawienie do pracy to niezwykle istotna część naszej działalności poligraficznej. Z tego też względu niezwykle cieszy nas fakt, że coraz więcej firm z różnych branż podąża w tym samym kierunku i ma na sercu dobro naszej planety. Jednym z przejawów takiego zwrotu jest wybór ekologicznych gadżetów firmowych dla swoich klientów i partnerów. Dziś prezentujemy Wam kilka takich właśnie eko-produktów.